jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

6 najlepszych telefonów na dwie karty SIM

5 najlepszych telefonów na dwie karty SIM

W Polsce czynnych jest ponad 54 mln kart SIM - twierdzi Główny Urząd Statystyczny. Na każdego z nas wypada więc po 1,4 karty. Nic więc dziwnego, że wielu z nas chciałoby telefon na dwie karty SIM, czyli inaczej mówiąc dual SIM.

Moda na telefony dual SIM, pojawiła się nie dawno. Przez lata jednak takie słuchawki były marzeniem wielu użytkowników telefonii komórkowej.

Długi okres producenci nie mogli rozwiązać problemu zamontowania w jednym telefonie dwóch kart SIM w taki sposób, by obie były aktywne. Pojawiło się więc wiele rozwiązań nie firmowych - a to specjalna wkładka, a to odpowiednia bateria albo przystawka dual SIM. Żadne jednak z tych rozwiązań nie było idealne i nie podbiło świata.

Zobacz też:


Ceny telefonów jednak nieustannie spadają, w wielu domach jest już znacznie więcej urządzeń niż aktywnych kart SIM. Społeczeństwo przestało odczuwać potrzebę posiadania jednego telefonu dla dwóch kart. W momencie, gdy technologia została opanowana, okazało się że zapotrzebowanie na takie cacka spadło.

Spadło - ale to nie znaczy, że nie warto powalczyć o ten kawałek rynku. Przed długi czas telefony na dwie karty SIM oferował myPhone. Nieco po czasie obudziła się Nokia, która wypuściła na rynek tak wiele modeli dual SIM, że myPhone zaprzestał produkcji tego typu sprzętu.


Przy okazji też wyszło na jaw, że telefony dual SIM to urządzenia niższej klasy. Na próżno wśród nich szukać najnowszych wersji systemów operacyjnych, super aparatów fotograficznych czy ekstra szybkich procesorów.

W Polsce na statystycznego obywatela przypada już 1,4 aktywnej karty SIM. To oznacza, że coraz więcej z nas ma więcej niż jeden telefon. Rynek na urządzenie na dwie (i - jak się okazuje więcej niż dwie) karty SIM będzie rósł.

Zaletą telefonów dual SIM jest to, że obie karty są obsługiwane jednocześnie. My natomiast możemy mieć przy sobie numer prywatny i służbowy, korzystać z tek karty, której usługi akurat teraz są tańsze (no korzystamy z darmowych SMS-ów) lub używamy SIM do rozmów a drugi do transmisji danych.

Możliwości jest wiele. Zobaczmy zatem, co w temacie dual SIM producenci oferują…

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja