jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt30112021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

8 najlepszych i najgorszych przeglądarek internetowych na Androida

Którą przeglądarkę wybrać?

Próbowaliśmy zrobić ranking mobilnych przeglądarek, a przedstawiamy tylko ich zestawienie. Nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, która z dostępnych przeglądarek internetowych na smartfony z Androidem jest najlepsza albo najgorsza.

Sprawdza się stare przysłowie, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Wystarczy tylko jeden błąd programisty, by przeglądarki, które miały do tej pory jak najlepsze opinie tracą swoje podstawowe walory użytkowe. Wystarczy jeden dobry pomysł, by przeglądarki których używa stosunkowo niewiele osób zaczynały być chwalone.

Przygotowując się do napisania tego rankingu wypróbowywaliśmy poszczególne przeglądarki przez wiele tygodni i na różnych telefonach. Trudno nam było wykazać, która rzeczywiście jest najszybsza. Dużo zależy od tego z jakiego łącza się korzysta i jakie strony ogląda. Na temat wyglądu i pewnych indywidualnych możliwości niektórych przeglądarek mieliśmy w naszej Redakcji tak odmienne opinie, że zażarcie i na głodniaka dyskutowaliśmy o nich całe noce.

W efekcie doszliśmy do wniosku, że każdy ma inne oczekiwania, przyzwyczajenia i gust. Dlatego też zdecydowaliśmy się nasze zestawienie opublikować w kolejności nie kategoryzując najgorszych i najlepszych ani nie posługując się alfabetem. Zaufaliśmy setkom tysięcy użytkowników przeglądarek, którzy oceniają je każdego dnia w Sklepie Play.

Zachęcamy też do osobistego testu większości prezentowanych przeglądarek. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę - dostępne są w sklepie Google Play za darmo (choć ze względu na konieczność transferu dużej ilości danych radzimy ściągać je przez sieć Wi-Fi). Nasze zestawienie niech będzie tylko przewodnikiem, który pozwoli Wam szybciej poznać ich najlepsze funkcje.

Różne przeglądarki zajmują mniej lub więcej pamięci na różnych urządzeniach. My podaliśmy wartości jakie potrzebował HTC One. Stan aktualny na 27 maja.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja