jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

Sony Xperia X. Smartfon godny uwagi

Xperia X. Fot. materiały prasowe Sony

Sony Xperia X to jeden z ciekawszych smartfonów dostępnych na rynku. Na pewno wyróżnia się aparatem fotograficznym, wyświetlaczem czy czasem pracy baterii. Odstraszać może jedynie cena, która w sklepach internetowych oscyluje w okolicy dwóch tysięcy złotych. 

Ta cena irytuje jednak wielu internautów z dwóch powodów. Po pierwsze w zestawie nie ma słuchawek, co wydaje się że w topowym telefonie jest nieporozumieniem. Poza tym, choć Xperia X ma możliwość szybkiego ładowania, nie dołączono odpowiedniej ładowarki. W rezultacie kto potrzebuje szybko podładować baterię w swoim telefonie, ten musi odpowiednią ładowarkę dokupić. A to wydatek przekraczający 100 zł. 

Do słabych stron Xperii X należy również brak certyfikatów na wodo i pyłoszczelność. Sony nas przyzwyczaiło już do tego, że jego czołowe smartfony są na takie czynniki naszego toczenia odporne. Ten krok w tył również powoduje, że telefon zbiera negatywne opinie. Pytanie jednak, czy tego typu niedogodności są w stanie przeważyć nad zaletami Xperii X?

Oszczędna elektrownia

Pierwszą pozytywną rzeczą, która zwróciła moją uwagę, to była bateria. Używając wiele smartfonów różnych producentów przyzwyczaiłem się do tego, że wymagają one doładowania co najmniej raz na dobę. Tymczasem używając Xperię X początkowo odczułem pewien dyskomfort. Skoro nie musiałam na noc uruchamiać ładowarki to znaczy, że telefon się w nocy wyładuje? A może padnie mi z samego rana zanim zdążę dotrzeć do Redakcji? Pytania szybko jednak zniknęły, bo okazało się, że mimo intensywnego użytkowania urządzenie bez doładowania wytrzymywało dwie doby.  A czasem nawet i nieco więcej. 

Standardowa bateria Xperii X ma pojemność 2620 mAh. Pozornie nic to wielkiego. Jednak oprogramowanie optymalizujące pracę procesora w Sony jest mistrzowskie, dlatego też akumulator zużywa tak mało prądu. Poza tym użytkownicy mogą ustawić jeszcze znany dobrze ze starszych urządzeń Sony tryb Stamina, który pozwoli tak zmienić ustawienia telefonu, by zaoszczędził on jeszcze więcej energii. 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja