jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Testy Pod lupą... Testy

Sony Xperia X Compact. Mały telefon z wielką matrycą

Sony Xperia X Compact

Telefon Sony Xperia X Compact testowaliśmy przez 100 dni. W tym czasie zdążyliśmy się przyzwyczaić do jego wad i lekceważyć zalety. Wspominać go jednak będziemy z sentymentem.

Pierwsze co nas zaskoczyło to były rozmiary telefonu. Teoretycznie wiadomo, że dostaniemy urządzenie kompaktowe, ale powrót na mały ekran był pewną niespodzianką… Przypomniały się czasy, nie tak odległe przecież, gdy z ekranem o przekątnej 4,6 cala urządzenie do nawigacji samochodowej było uważane za… wielkie. Jako starsi ludzie czasy te sprzed kilku zaledwie lat pamiętamy i nie mieliśmy obaw, że czegoś na tak małym wyświetlaczu nie da się zauważyć. 

Prawie jak Bravia

Ekran ma wymiary 1280 x 720 px. Nie przeszkadza to, że nie jest to rozmiar full HD. Nawet w grach o bogatej grafice bez trudu mogliśmy dostrzec najmniejsze szczegóły i bez okularów dało się odczytać wszystko to co jest napisane małym druczkiem. Dzieje się tak między innymi dlatego, że do produkcji wyświetlacza w  telefonie wykorzystano technologię produkcji telewizorów Sony Bravia. 

Duża zaletą wyświetlacza jest też to, że można go – i to komfortowo – obsługiwać w rękawiczkach. Fakt ten tym bardziej zwrócił naszą uwagę, gdyż nasz test przypadł właśnie na miesiące zimowe. 

Wyświetlacz ten jest bardzo ładnie zharmonizowany z obudową. W efekcie krawędzie obudowy są lekko zaokrąglone. Dopiero po pewnym czasie dostrzega się zaletę tego drobiazgu. Gdy po kilku tygodniach używania Xperii X Compakt dotknęliśmy innego smartfonu z tradycyjnymi krawędziami przekonaliśmy się, że kąty proste nie zawsze są wygodne. Niby niewielka rzecz, początkowo nawet nie zauważalna, ale w sprawie komfortu użytkowania telefonu robi różnicę.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja