jaka-komorka.pl

Reklama
-

So15082020

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia

Wydarzenia

Windows Phone w Europie ma 10 proc. rynku

Android ma prawie 70 proc. rynku sprzedaży w Europie, a najszybciej zwiększającym udział w rynku systemem operacyjnym jest Windows Phone - wynika badań firmy Kantar dotyczących trzech miesięcy zakończonych w styczniu 2014 roku. Kantar podkreśla, że dominacja Samsunga wśród smartfonów z Androidem zaczyna ulegać erozji.

Kantar wnioski wyciąga na podstawie badań pięciu największych europejskich rynków telefonów komórkowych, czyli brytyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego. W analizowanym okresie urządzenia z Androidem miały w tych krajach od 55,2 proc. (Wielka Brytania) do 86,6 proc. (Hiszpania) rynku. Średnio 68,5 proc.

W tym samym czasie urządzenia z iOS miały średnio 19,0 proc. rynku (od 7,2 proc. w Hiszpanii do 30,7 proc. w Wielkiej Brytanii). Trzecim systemem był WP ze średnim udziałem na poziomie 10,1 proc. (od 5,3 proc. w Hiszpanii do 17 proc. we Włoszech).

Analitycy firmy Kantar są zdania, że Nokia, która jest głównym producentem smartfonów z WP skutecznie realizuje strategię skłaniania użytkowników swoich zwykłych telefonów do zakupu Lumii. Podkreślają, że krytycznym czynnikiem, który może zdecydować o sukcesie lub porażce Nokii na europejskim rynku smartfonów będzie zdolność firmy do utrzymania klientów kupujących najtańsze urządzenia takie jak Lumia 520 oraz zachęcenie posiadaczy takich telefonów do wymiany ich na smartfony ze średniej i/lub wysokiej półki.

 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
prowokacja_lewa
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja