jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn06072020

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Galerie zdjęć

Zdjęcia z Nexusa 4: na czwórkę z minusem

Przykładowe zdjęcie zrobione telefonem LG Nexus 4

LG nigdy nie zrobiło telefonu komórkowego z dobrym aparatem fotograficznym. Nie dziwne, bo przecież LG nie ma "fotograficznego" doświadczenia. Dlatego też korzystając z Nexusa 4, wyprodukowanego przez tę firmę w porozumieniu z Google, nie spodziewaliśmy się super możliwości ani zniewalającej jakości. Zdjęcia potwierdziły nasze obawy.

Nexus 4, potrafi robić przyzwoite fotografie, ale wyłącznie przy nieskazitelnie poprawnym oświetleniu. Znacznie gorzej bywa, gdy znajdziemy się w troszkę ciemniejszym pomieszczeniu. Wtedy automat wydłuża czas naświetlania niewiele podnosząc czułość. Efekt jest taki, że bardzo łatwo poruszyć aparat i w efekcie rozmazane zdjęcie nadaje się do wyrzucenia.

Drugą ułomnością jest brak możliwości skorzystania z zoomu. Co prawda sam zoom cyfrowy nie jest rozwiązaniem idealnym i warto strać się unikać jego wykorzystania, ale czasem - umiejętnie używany - oddaje spore przysługi. Osobiście wolę mieć wybór: używać czy nie, niż nie mieć w ogóle.

Nexus 4 ma dwa aparaty fotograficzne. Podstawowy, umieszczony z tył aparatu ma matrycę o rozdzielczości ośmiu milionów pikseli. Przedni to tylko 1,3 MPx, więc raczej trudno o wykonywanie nim dobrych fotografii a wykorzystanie go  do autoportretu polecane jest tylko dla osób bezkrytycznie podziwiających swój wizerunek. Służyć może jako gadżet do rozmów.

W pełnym słońcu zdjęcia wykonane Nexusem 4 zachowują wiele szczegółów. Aparat dobrze radzi sobie nawet z dużymi kontrastami. Doskonałym przykładem na to są koła lokomotywy z widocznymi szczegółami w głębokim cieniu.

Wystarczy jednak wejść pod dach perony, by całkiem dobra ostrość i nasycenie przekazywanych barw znikało. Z rozczarowaniem przyznać też trzeba, że tryb HDR, który figuruje w menu aparatu fotograficznego jest całkowicie bezużyteczny. Trudno bowiem dopatrzyć się różnicy pomiędzy zdjęciem zwykłym, a wykonanym w tym trybie. A szkoda, bo generalnie HDR to bardzo przydatna technologia, ale umiejętnie wykorzystywana.  

Mimo to jednak rzeczywistość zapisana obiektywem Nexua 4 pokazuje, że tereny i budynki sporej stacji kolejowej w Węglińcu na Dolnym Śląsku wiele lat temu były piękne. Dziś już tylko wołają remont. 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja