jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn06072020

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Galerie zdjęć

Fotografujemy telefonem Nokia Lumia 620

Sprawdziliśmy jakie zdjęcia robi Nokia Lumia 620Podstawowy aparat fotograficzny w Nokii Lumia 620 ma matrycę o rozdzielczości pięciu milionów pikseli, obiektyw z serii no name i diodę doświetlającą, która teoretycznie jest w stanie oświetlić przedmioty znajdujące się w odległości do 3 m.

Aparat ma na szczęście auto fokus i dwustopniowy przycisk migawki. Gdy go delikatnie wciśniemy musimy odczekać chwilkę (niestety dość długą), by aparat znalazł ostrość. Dopiero silniejsze wciśnięcie klawisza powoduje zarejestrowanie kadru.

Warto sobie ten sposób przećwiczyć - wymaga on odrobinę wprawy, ponieważ granica pomiędzy uruchomieniem automatycznego nastawiania ostrości a wyzwoleniem migawki jest bardzo mała. Tymczasem jest to bardzo istotne dla całego procesu fotografowania. Gdy się pospieszymy i jednym ciągłym ruchem zmusimy aparat do rejestrowania zdjęcia to możemy być niemal pewni, że nie będzie ono ostre.

Istnieje jeszcze drugi sposób fotografowania, który z wielu względów może być bardziej użyteczny. Wystarczy tylko dotknąć wyświetlacza by móc obserwować jak telefon radzi sobie z ustawianiem ostrości i finalnie wykonuje zdjęcie. Ten sposób ma też tę przewagę, że aparat dobiera parametry zdjęcia do prawidłowego naświetlenia wskazanego palcem punktu zdjęcia.  Jest to szczególnie wygodne, gdy w kadrze mamy różnie oświetlone motywy a zależy nam na przykład na wydobyciu tego co jest w cieniu.

Ogniskowa obiektywu wynosi 28 mm. Możliwe jest skorzystanie z zoomu, ale ponieważ to tylko zoom cyfrowy więc odradzamy jego używanie. Natomiast warto wykorzystywać tryb makro - minimalna odległość w jakiej Nokia Lumia 620 jest w stanie ustawić ostrość wynosi 10 cm.

Niezłe są też parametry przy nagrywaniu filmów wideo. Lumia 620 ma rozdzielczość HD 720 p, czyli klatka filmowa ma rozmiary 1280x720 pikseli przy jednoczesnym nagrywaniu 30 klatek na sekundę.

Wszystkie zdjęcia widoczne w galerii zostały wykonane przy automatycznych ustawieniach aparatu fotograficznego.

 

 

 

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja