jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt30112021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Galerie zdjęć

Samsung Galaxy S7 Edge – galeria zdjęć

Tak fotografuje Samsung Galaxy S7 EdgeGłówny aparat fotograficzny w Samsungu Galaxy S7 Edge ma jasny obiektyw, matrycę o rozdzielczości 13 MPx oraz technologię Dual Pixel. Aparat ulokowany na przednim panelu ma matrycę 5 MPx.

Producent zapewnia, że technologia Dual Pixel, dzięki której wszystkie piksele obrazu mają po dwie fotodiody, ma za zadanie poprawienie pracy autofocusa. Po wykonaniu kilkuset zdjęć musimy przyznać, że autofocus faktycznie działa bezproblemowo i szybko. Dzieje się tak praktycznie w każdej sytuacji w której można fotografować – przy zdjęciach krajobrazowych, portretach, w ciemnych pomieszczeniach, przy panoramach. Jedynie przy wyborze kadrów, na których na pierwszym planie znajduje się ciemny przedmiot, a chcemy by właśnie na nim aparat skupił swoją uwagę zauważamy pracę autofocusa szukającego ostrości, ale trwa to zdecydowanie krócej niż w większości tego typu sprzętu.

Obiektyw głównego aparatu fotograficznego ma jasność f 1,7. To bardzo dobry wynik. Podobną jasność mają tylko droższe obiektywy stosowane w aparatach lustrzankowych. Fotografując więc w dość ciemnym kościele Pokoju w Jaworze bez statywu tylko niewielki procent zdjęć był poruszony (robiąc zdjęcia z ręki w takich warunkach z dłuższym czasem, zawsze trzeba się liczyć z tym, że możemy poruszyć aparatem). Zdjęcia z wnętrza kościoła naświetlone zostały w czasie 1/10 i 1/15 sek. przy wyborze czułości ISO 200 i 250 (zdjęcie korytarza ze schodkami).

Zastanawiająca jest natomiast dość duża głębia ostrości. Szczególnie widać to przy portrecie psa, które wykonane zostało przy 1,5x zoomie. Wydaje się, że drzewa w tle powinny być mocniej rozmyte.

Samsunga Galaxy S7 Edge można też pochwalić za jakość zdjęć wykonanych jako makro. Bardzo dobra ostrość widoczna jest na fotografii liścia wykonanej pod światło. Na obrazach rozwijających się dopiero pączków widoczne są cienkie nici pozostawione przez pająki.

Wśród smartfonowych aparatów panuje moda na stosowanie trybu HDR. Galaxy S7 Edge pozwala nam wybrać, czy chcemy ten tryb mieć ustawiony zawsze, czy chcemy go na stałe wyłączyć. Ponieważ wszystkie prezentowane w naszej galerii zdjęcia wykonaliśmy w trybie automatycznym, więc i pozostawiliśmy automatyczny wybór przy tej funkcji. Trudno powiedzieć, by ta opcja zdała egzamin. Na zdjęciu ogólnym wnętrza kościoła Pokoju widać wypalone jasne plamy w oknach i na rozświetlonych żyrandolach. Sprawnie działający tryb HDR powinien wyeliminować tak wielkie prześwietlenie.

Ciekawy jest również tryb Panoramy. Wykonujemy je trzymając w miarę stabilnie aparat w jednej pozycji (odpowiednia ramka widoczna na ekranie ewidentnie nam w tym pomaga) podczas gdy my obracamy się według własnej osi. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że w pełni wykonana panorama ma więcej niż 360 stopni. Doskonale widać to przy panoramie Bolkowa, na której po lewej i prawej stronie widoczne są te same elementy architektury i drzewa.

Robiąc też panoramy warto zwracać uwagę, by nie pojawiały się w kadrze przypadkowe ruchome elementy. Przy leśnej panoramce postrzępiony słup pojawiający się na drodze to auto, które pojawiło się na drodze znienacka.

Ponieważ ośmiokrotny cyfrowy zoom zainstalowany w aparacie Galaxy S7 Edge nie zapewnia nam dobrej jakości zdjęć przy wartościach powyżej 2x fotografując tym smartfonem musimy pogodzić się z faktem, że dysponujemy jedynie obiektywem szerokokątnym. Możemy natomiast być niemal pewni, że uzyskamy dobrej jakości zdjęcia, które spokojnie można uwiecznia na papierze, by z naszej pracy mogły się cieszyć również inne pokolenia. 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja