jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Galerie zdjęć

Galeria zdjęć wykonanych Sony Xperia X Compact

Tak fotografuje Sony Xperia X CompactZ informacji podawanych przez Sony wynika, że w smartfonie Xperia X Compact wykorzystana została technologia opracowana w dziale fotograficznym koncernu. Potrójnie przetwarzanie obrazu ma na celu spowodowanie, żeby zdjęcia wykonane w technicznie trudnych warunkach były technicznie zbliżone do ideału. Wydaje się jednak, że do osiągnięcia takiego celu droga jeszcze daleka.

Zacznijmy jednak od tego co dobre. Otóż bardzo dobrze sprawuje się przycisk uruchamiający tryb aparatu fotograficznego znajdujący się na obudowie. Wystarczy go przytrzymać, by w tempie 0,6 s (dane producenta) uruchomić aparat. Tak się dzieje bez względu na to, czy mamy telefon uśpiony, czy też aktualnie z niego korzystamy. 

Druga rzecz to autofocus. Pracuje rzeczywiście bardzo szybko i po zrobieniu kilkuset zdjęć trudno nam było korzystać z telefonu innego producenta. Tam autofocus działał zdecydowanie gorzej. Sony zastosowało laserowe automatyczne ustawiania ostrości. Powoduje to, że autofocus świetnie działa nawet tam, gdzie krucho ze światłem. 

Trzecia sprawa to możliwość ręcznego regulowania parametrów naświetlania. Wielu użytkowników tego urządzenia pewnie ignoruje tę funkcję, ale przy wielu zdjęciach ma ona szaloną przewagę nad automatem. Dzięki niej możemy precyzyjnie wybrać miejsce na które ustawiona ma być ostrość lub tak przedłużyć czas pracy migawki, by uzyskać efekt rozmycia ruchu. To wszystko pobudza kreatywność i rozwija fantazję.

Do plusów można zaliczyć też możliwość nagrywania filmów w jakości 4K, czyli czterokrotnie większej niż powszechny już standard Full HD. 

Jakie są efekty wykorzystania tych wynalazków i udogodnień zobaczycie sami na zdjęciach do obejrzenia których zachęcamy. My jesteśmy rozczarowani głównie słabą ostrością.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja