jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd

Na weekend...

Przed sprzedażą telefonu wyczyść swoje dane

Przed sprzedażą posprzątaj swoje daneNa początku roku zawsze wzrasta ilość używanych telefonów oferowanych do sprzedaży. Warto jednak wiedzieć, jak przygotować smartfon do handlu  – tak, aby wraz z nim nie oddać nabywcy swoich prywatnych zdjęć, wiadomości czy innych poufnych danych…

Czytaj więcej...

Wątpliwe bezpieczeństwo danych w służbowej komórce

Ponad połowa pracodawców w Polsce jest przekonana, że pracownicy nie mogą korzystać z telefonu służbowego do innych celów, niż te związane z pracą. Mimo to 55 proc. pracowników wykorzystuje firmową komórkę w taki sam sposób jak telefon prywatny. Swobodnie z telefonu służbowego korzysta prawie co trzeci menedżer wysokiego szczebla. 

Czytaj więcej...

Użytkownicy smartfonów wybierają SMS-y!

Raport Komunikacja SMS w Polsce 2014Już w 2016 roku blisko 70 proc. Polaków będzie posiadało smartfony, ale to SMS-y wciąż są najchętniej wybieranym narzędziem do komunikacji w naszym kraju. W najnowszym badaniu „Komunikacja SMS w Polsce”, aż 94 proc. ankietowanych zadeklarowało korzystanie z SMS-ów. Jednym z patronów badania była JAKA-KOMORKA.PL.

Czytaj więcej...

PIN do karty - najwygodniej SMS-em

PIN do karty - najwygodniej SMS-emDostarczenie kodu PIN do karty płatniczej tradycyjną pocztą trwa w Europie średnio około tydzień. W tym czasie właściciel karty nie może z niej korzystać, a bank zarabiać na jego operacjach. Rozwiązaniem tego problemu może być dostarczanie kodów PIN do kart płatniczych SMS-em. Plusem tego rozwiązania jest to, że klienci banków mogą zacząć korzystać z karty od razu po jej otrzymaniu.

Czytaj więcej...

Komunikacja mobilna. Jaki był rok 2014 i co nas czeka w 2015?

W 2014 r. w Polsce, po raz pierwszy od 2009 roku, zanotowano spadek liczby wysłanych SMS-ów.Za nami bardzo ciekawy rok w branży komunikacji mobilnej. Wydarzeniem ostatnich 12 miesięcy w Polsce był na pewno pierwszy od 2009 roku spadek liczby wysłanych wiadomości SMS, który potwierdza światowe trendy wzrostu zainteresowania użytkowników komunikatorami mobilnymi. Kolejne raporty wskazują na rosnącą popularność smartfonów i tabletów, co z kolei w 2014 roku zaowocowało pierwszymi w Polsce wdrożeniami powiadomień PUSH w aplikacjach mobilnych.

Czytaj więcej...

Ładowanie bezprzewodowe – przegrupowanie sił

Bezprzewodowe ładowanie baterii w smartfonach i tabletach, choć wygodne dla użytkownika, wolno zdobywa rynek. Powodem jest między innymi istnienie trzech organizacji promujących niekomaptybilne rozwiązania bezprzewodowego ładowania. Wkrótce Alliance for Wireless Power oraz Power Matters Alliance połączą swoje siły. Ich rywalem jest Wireless Power Consortium i standard Qi stosowany m.in. w smartfonach Lumia, Samsung i Sony.

Czytaj więcej...

Gartner o światowym rynku tabletów i komórek

Fot. Fotolia.comW 2015 roku światowa sprzedaż tabletów wzrośnie o niespełna 8 proc., a telefonów komórkowych o prawie 4 proc. - przewiduje firma badawcza Gartner i podkreśla, że 2014 r. na rynku tabletów był bardzo trudny.

Czytaj więcej...

SMS ma już 22 lata!

Orbitel 901 -  pierwszy telefon, który odebrał SMSSpadek liczby wysyłanych wiadomości SMS po raz został odnotowany w 2013 roku. Wysłaliśmy ich tylko 52,2 mld. Oznacza to, że każdy Polak wysyłał ich 1355. Niewiele osób natomiast wie, że 3. grudnia SMS obchodzi swoje urodziny.

Czytaj więcej...

SeeU - jedna aplikacja i trzy systemy. Konrad Groschang opowiada o tworzeniu aplikacji na smartfony

Konrad Groschang (firma Paplus, twórca aplikacji SeeU)Konrad Groschang, z firmy Paplus, twórcy aplikacji SeeU, specjalnie dla czytelników serwisu JAKA-KOMORKA.PL, opowiada o wyzwaniach z jakimi muszą zmierzyć się twórcy aplikacji na różne smartfonowe platformy.

Czytaj więcej...

Polacy chcą przyjaznego internetu stacjonarnego

Badanie preferencji polskich użytkowników internetu stacjonarnego - przyczyny rezygnacji z usługi Neostrada.Tanich i uczciwych ofert chcą użytkownicy internetu stacjonarnego w Polsce. Tak wynika z raportu po badaniu przeprowadzonym przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia. W najnowszym badaniu skoncentrowano się głównie wokół opinii obecnych i byłych użytkowników usługi Neostrada.

Czytaj więcej...

Cyfrowe maluchy. Już dwulatki obsługują smartfony.

Dwuletnie dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze mówić, bez problemów radzą sobie z obsługą prostych aplikacji w smartfonie - wynika z raportu przygotowanego przez organizację Common Sense Media.

Czytaj więcej...

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja