jaka-komorka.pl

Reklama
-

So16102021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

7 najlepszych telefonów ze sprzętową klawiaturą [AKTUALIZACJA]

Fot, Motorola

Nie wszyscy mogą się przekonać do smartfonów z dotykowymi wyświetlaczami. Wiele osób nad ceni sobie korzystanie z tradycyjnej klawiatury z przyciskami. Jaki mogę kupić telefon, z którego normalnie można korzystać przy pomocy klawiszy - to często zadawane nam pytanie.

Nad odpowiedzią trzeba się jednak chwilkę zastanowić. Na rynku jest dość sporo różnych modeli przewidzianych dla tak zwanych seniorów, czyli ludzi w wieku emerytalnym Emporia czy myPhone). Są też telefony, które ułatwiają na przykład kontrole nad pocztą elektroniczną ( jak choćby urządzenia BlackBerry). Są też urządzenia stworzone do kontaktów z  pocztą elektroniczną. Zdarzają się modele, w których klawiatura sprzętowa współistnieje wraz z wirtualną.

- Obecnie można zaobserwować niechęć do klawiatury dotykowych przy pisaniu wiadomości SMS. Wynika to z niepełnej wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań dla smartfonów (np. SWYPE czy Google Voice), które pozwalają na zdecydowanie wygodniejsze pisanie wiadomości niż na klawiaturze tradycyjnej. Wydaje się, że te nowoczesne rozwiązania nie wynikają z potrzeby zastąpienia klawiatury tradycyjnej, a bardziej z możliwości smartfonów i płaskiego ekranu dotykowego - Andrzej Ogonowski, kierownik działu marketingu SMSAPI.

Niektóre firmy, jak na przykład Nokia czy Samsung mają w swojej ofercie bardzo dużo modeli z prawdziwą klawiaturą. Są to jednak telefony ze średniej i najniższej półki. HTC klawiaturowy sprzęt po raz ostatni pokazał z rok temu. Sony do dziś się takiego nie dorobił.

Zobaczmy zatem, jaki wybór mają tradycjonaliści, niechętni klawiaturze wirtualnej.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja