jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn19042021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Na weekend...

Gminny SMS

Każdy rząd chce się szybko kontaktować z obywatelami. Dotyczy to  także samorządu. Jak jednak dotrzeć szybko to dużej liczby mieszkańców nie mając do dyspozycji telewizji? Najprostsza  odpowiedź brzmi - wykorzystując telefony komórkowe i wiadomości SMS.

Całkiem przypadkowo pan Jacek Świątczak w wpadł stronę SerwerSMS i tam zobaczył usługę powiadomień mieszkańców pozwalającą wysyłać wiadomości tekstowe do wielu odbiorów na raz. Troszkę się pobawił, troszkę potestował aż w końcu namówił szefa na założenie konta firmowego. Tak w 2010 roku komunikacja wójta z obywatelem w gminie Uniejów weszła szturmem w XXI wiek.

W czasach, gdy liczy się szybkość przekazania informacji, SMS wygrywa z każdym innym medium – telewizją, radiem, a nawet Internetem. Wiadomość tekstowa jest również tańszą formą komunikacji niż telefon, a dzięki komputerowemu systemowi do wysyłki SMS-ów nie angażuje czasu pracy urzędników i dociera w tym samym czasie do wszystkich odbiorców. Wystarczy raz wpisać pożądaną treść SMS-a i jednym kliknięciem myszki wysłać wiadomość do wszystkich mieszkańców zarejestrowanych w bazie.

- W naszej gminie za pomocą SMS-a informujemy o awariach i zagrożeniach, imprezach, uroczystościach gminnych czy akcjach krwiodawstwa. Co ważne, mieszkańcy wyrażają pozytywną opinię na temat takiej formy komunikacji Do tej pory w bazie zarejestrowało się kilka tysięcy użytkowników i ta liczba sukcesywnie rośnie, co najlepiej świadczy o tym, że system się sprawdza – mówi Jacek Świątczak z Urzędu Gminy Uniejów.

Przez dwa lata z urzędu wysłano ponad 15 tys SMS-ów. I, co najważniejsze, budżet gminy wcale na tym nie ucierpiał.

Gminy w Polsce

Gmina Uniejów jest jedną z 250 w Polsce, które korzystają rozwiązania powiadomienia SMS. To tylko garstka spośród 2478 funkcjonujących w całej Polsce.
- Za wdrożenie systemu samorząd nie płaci nic, a najtańszy miesięczny pakiet, który wykorzystać można na wysyłkę nawet 700 wiadomości tekstowych jednocześnie kosztuje 50 zł. W zależności od potrzeb i rozwoju systemu w gminie abonament można zwiększyć do 180 zł za 3000 SMS-ów czy do 500 zł. Ta opłata pozwoli urzędnikom na wysłanie nawet 10 000 wiadomości. Kiedy gmina wyczerpuje swój miesięczny pakiet, może wciąż wysyłać SMS-y według stawki cennika. Nie narzucamy w tym względzie żadnych ograniczeń. Każdy, kto myśli o uruchomieniu systemu w swojej gminie uzyska więcej informacji pod adresem www.serwersms.pl/urzad – powiedział Artur Sadowski z platformy SerwerSMS.pl.

 Działanie systemu jest bardzo proste. Mieszkańcy zapisują się do bazy odbiorców powiadomień poprzez wysłanie SMS-a z hasłem na specjalny numer dostępowy, z którego korzysta gmina. Opłata za takiego SMS-a wynosi tyle, ile koszt zwykłego SMS-a w ofercie operatora sieci komórkowej. Na tym kończą się koszty, jakie ponosi mieszkaniec, aby być zarejestrowanym w systemie. Wszelkie informacje otrzymane od urzędników są bezpłatne. Administratorem danych osobowych powierzanych przez obywateli jest gmina, która może je wykorzystywać tylko zgodnie z wymogami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Czytaj też:

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja