jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn19042021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Na weekend...

Wi-Fi na stadionie odblokuje połączenia

Fot. Ericsson

Kto choć raz był na stadionie w czasie masowej imprezy wie, że czasem trudno uzyskać połączenie głosowe. O wysłaniu MMS, wpisu do portalu społecznościowego lub wysłaniu maila trzeba czekać do zakończenia meczu lub koncertu. Zapobiec temu może rozwiązanie stadionowego dostępu Wi-Fi proponowane przez firmę Ericsson.

Ze względu na to, że serwisy społecznościowe i aplikacje wideo są szczególnie intensywnie wykorzystywane w czasie dużych imprez, natężenie ruchu w sieciach komórkowych na stadionach jest bardzo wysokie. Z punktu widzenia operatora stadiony przypominają przeludnione wielkomiejskie "wioski", w których trzeba stosować różne rozwiązania bezprzewodowe = takie jak małe komórki, rozproszone systemy antenowe (distributed antenna systems, DAS) oraz Wi-Fi jako uzupełnienie dużej sieci. Tylko w ten sposób można spełnić wszystkie wymagania dotyczące zasięgu i przepustowości.

Aby pokonać te trudności i zaoferować użytkownikom urządzeń mobilnych na stadionach bezproblemową komunikację, firma Ericsson wprowadziła na rynek rozwiązanie Wi-Fi zoptymalizowane pod kątem środowiska stadionowego.

Dave Park, dyrektor działu produktów do sieci W-Fi w firmie Ericsson

Rozwiązanie to pozwala właścicielom i zarządcom stadionów oferować fanom takie same opcje, jakie mają podczas oglądania imprez we własnych domach, między innymi natychmiastowe powtórki i wiele widoków. Spełnia ono wszystkie wymagania operatorów dotyczące pełnego, skoordynowanego i zintegrowanego zasięgu komunikacji bezprzewodowej na stadionach.
Składa się ono z dwóch produktów: stadionowego punktu dostępowego Wi-Fi oraz kontrolera.. Łącznie urządzenia te tworzą sieć Wi-Fi zintegrowaną z siecią komórkową — co odpowiada realizowanej przez firmę Ericsson strategii w zakresie sieci heterogenicznych.

Zwiększanie przepustowości i zasięgu sieci radiowej poprzez instalowanie małych komórek w ramach sieci heterogenicznej to dla większości operatorów główny element strategii w zakresie mobilnej komunikacji szerokopasmowej. Technologia Wi-Fi odgrywa tu bardzo ważną rolę. Dzięki pełnej integracji z mobilnymi sieciami dostępowymi i sieciami rdzeniowymi użytkownicy mają bezproblemowy dostęp do wydajnej komunikacji szerokopasmowej bez względu na to, czy łączą się z wykorzystaniem standardu 3GPP, czy Wi-Fi. Operatorzy będą mogli wybierać rodzaj łączności optymalny dla danego użytkownika.

Mecz, koncert czy inna impreza odbywająca się na stadionie jest dla wielu osób dużym przeżyciem, którym chcą się natychmiast podzielić z rodziną i znajomymi. Jednak ze względu na znaczny wzrost ruchu w sieci kontakt za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub przez SMS może być w tym czasie utrudniony. Miejmy nadzieje, że wkrótce to się zmieni.

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja