jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn19042021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Na weekend...

Między nami tetheringowcami

Każdy kto choć raz połączył telefon, tablet lub komputer z Internetem wykorzystując smartfon jako modem jest… tetheringowcem. To miano przysługuje każdemu, kto choć raz dokonał  takiego połączenia przez Wi-Fi, Bluetooth lub za pośrednictwem kabla USB. Tetchering w niektórych krajach jest zakazany.

Z łatwością można wykonywać tethering na większości urządzeń z systemem Android i iOS, które udostępniają taką funkcję bezpośrednio w ustawieniach. Łatwość korzystania z tetheringu, powoduje że to właśnie użytkownicy wspomnianych systemów mobilnych korzystający najczęściej z udostępniania Internetu.

Katarzyna Pąk, dyrektor działu komunikacji marketingowej w Ericsson

Tethering pokazuje, jak duże jest zainteresowanie konsumentów korzystaniem z Internetu mobilnego na wielu urządzeniach. Przewidujemy, że w 2016 roku ponad 25 proc. światowej populacji będzie posiadało co najmniej dwa urządzenia mobilne. Przed operatorami stoi więc spore wyzwanie by zarówno za pomocą sprawnej infrastruktury, jak i dostosowanej oferty, zapewnić użytkownikom możliwość korzystania z Internetu na dowolnym sprzęcie.
Raport "Mobility Report" firmy Ericsson wskazuje, że przeciętnie 3,5 proc. posiadaczy smarfonów z systemem Android korzysta z tetheringu. Część operatorów zabrania korzystania z tej funkcji, blokując ją lub wprowadzając kary za jej użycie (głównie w Wielkiej Brytanii i USA). Operatorzy próbują w ten sposób nakłonić konsumentów do zakupu kilku pakietów danych do różnych urządzeń.

Najczęstszym występującym połączeniem podczas tetheringu jest udostępnianie Internetu przez iPhone’y i telefony z systemem Android dla mobilnych urządzeń PC. Ponad 1,5 proc. użytkowników korzysta z wspomnianej kombinacji. Tethering pomiędzy urządzeniami opartymi o systemy Android i iOS jest rzadszy, ale wciąż zauważalny. Użytkownicy telefonów Blackberry i systemu Symbian również korzystają z tetheringu, choć w mniejszym wymiarze.

Z jednego smartfona można udostępniać Internet do wielu różnych urządzeń w tym samym czasie. To powoduje, że konsumenci korzystający z tetheringu mają nawet do 20 razy większe zużycie danych, niż osoby niekorzystające z tej funkcji. Istotny jest również fakt, że z tetheringu korzystają zwykle osoby, które użytkują Internet mobilny częściej niż przeciętnie (ang. heavy data users). Raport „Mobility Report” Ericssona wskazuje, że gdy nie uwzględniamy ruchu pochodzącego z tetheringu, to osoby te wciąż zużywają znacznie więcej danych niż przeciętny użytkownik.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja