jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn19042021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Na weekend...

Przyszłość biznesu należy do SMS

Według badania Generation Mobile 2013 w porównaniu z ubiegłym rokiem zmalał o pięć punktów procentowych (z 26 proc. do 21 proc.) odsetek użytkowników smartfonów w Polsce, którzy korzystają z płatnych aplikacji.

To samo badanie pokazuje jednak, że osoby korzystające z płatnych aplikacji płacą więcej za tego typu oprogramowanie. W ubiegłym roku w 90 proc. badanych deklarowało, że na aplikacje wydaje nie więcej niż 10 zł miesięcznie. Obecnie prawie 1/3 badanych dokonujących płatności za aplikacje wydaje na ten cel od 10-20 złotych, kolejne 27 proc. wydaje od 20 do 50 zł miesięcznie, co dziesiąty wydaje między 50, a 100 zł, a 6 proc. badanych miesięcznie wydaje ponad 100 złotych.

Daniel Zawiliński, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Platforma SerwerSMS.pl

Dzięki wykorzystaniu komunikacji SMS twórcy aplikacji mogą mieć pewność, że użytkownicy smartfonów pobiorą przygotowaną przez nich aplikację mobilną, a nie podobny software stworzony przez konkurencyjną firmę.
Według szacunków SerwerSMS.pl w ciągu najbliższych dwóch lat SMS-y będą jednym z czynników wpływających na rozwój branży mobilnej w Polsce. To wiadomości tekstowe będą wspierać rynek deweloperów aplikacji mobilnych w generowaniu coraz większych dochodów oraz budowaniu lojalności użytkowników. Wszystko to dzięki wykorzystaniu efektu synergii między aplikacjami mobilnymi i komunikacją SMS.

SMS jest jedyną technologią, która umożliwia deweloperom aplikacji mobilnych dotarcie do klientów wszystkich sieci mobilnych na świecie bez względu na miejsce, w którym się znajdują. Oznacza to, że twórcy aplikacji mogą wykorzystać efekt globalnej skali, aby dotrzeć do użytkowników w innych krajach. SMS sprawdza się również, jako narzędzie do budowania wokół aplikacji społeczności. Pomocne są w tym kampanie referencyjne typu "zaproś przyjaciela". W tym modelu zadowolony użytkownik danej aplikacji jednym kliknięciem może wysłać do swoich znajomych SMS-a zachęcającego do wypróbowania tego oprogramowania. Fakt udostępnienia przez zaufaną osobę linku do pobrania aplikacji może pozytywnie wpłynąć na decyzję o zainstalowaniu jej w smartfonie.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja