jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn19042021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Wczoraj, dziś, jutro

Za pięć lat 9 mld aktywnych telefonów komórkowych

Aż 85 proc. ludności świata znajdzie się w zasięgu szybkiego mobilnego Internetu - szacuje Ericsson. Stanie się do już niedługo, bo za pięć lat. W tym czasie ze smartfonów korzystać może już trzy miliardy ludzi, a z telefonii mobilnej ogółem 9 mld.

Takie dane Ericsson publikuje w "Raporcie o ruchu i rynkach". Wynika z niego, że obecnie telefony komórkowe ma już 6,2 mld ludzi, a tylko w pierwszym kwartale liczba użytkowników zwiększyła się o 170 mln osób! Według Raportu w 2017 roku liczba aktywnych urządzeń mobilnych wyniesie 9 mld. Dla wielu ludzi na świecie telefon przenośny będzie jedynym środkiem dostępu do Internetu.

W swoim raporcie Ericsson przewiduje również, że do 2017 r. połowa ludności świata znajdzie się w zasięgu sieci LTE, określanej też jako 4G. Liczba abonamentów na smartfony wzrośnie z 700 milionów w 2011 r. do około 3 miliardów w 2017 r. Ponadto przewiduje się, że w ciąg najbliższych pięciu lat liczba abonamentów na szerokopasmowy mobilny dostęp do Internetu wzrośnie z obecnego jednego do pięciu miliardów.

Jak nietrudno się domyślać wzrasta całkowity ruch związany z mobilną transmisją danych. Tylko w ciągu ostatniego roku, czyli w okresie od I kwartału 2011 do końca marca 2012 podwoił się. Główną tego przyczyną jest przesyłanie wideo. Również smartfony są - i nadal będą - istotnym czynnikiem zwiększającym ruch danych. W okresie od 2011 r. do 2017 r. ilość danych przesyłanych za pomocą urządzeń mobilnych wzrośnie 15-krotnie.

Dane opublikowane w raporcie pokazują także różnice pomiędzy krajami i regionami. Jak chodzi o rozwój sieci bezprzewodowych, najwięcej abonamentów w jednym kraju przybyło w Chinach - 39 milionów w I kw. 2012 r. Na drugim miejscu znalazły się Indie - 25 milionów. Ogółem w regionie Dalekiego Wschodu przybyło 93 mln. abonamentów, a na drugim miejscu jest Afryka z 30 milionami.

Główny i stały trend przedstawiony w raporcie polega na tym, że wszystko staje się mobilne. Taki kierunek ewolucji kształtuje się pod wpływem użytkowników, którzy coraz częściej oczekują możliwości łączenia się w dowolnym miejscu i czasie oraz korzystania z wideo, usług udostępnianych w chmurze i Internetu - a także w wyniku zapotrzebowania na połączenia maszyna-maszyna.

Czytaj też:

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja