jaka-komorka.pl

Reklama
-

Pn19042021

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Wczoraj, dziś, jutro

Co trzeci SIM w Internecie

W końcu 2011 roku penetracja mobilnego Internetu w Polsce wynosiła 41,3 proc. – wynika z danych opublikowanych przez Komisję Europejską w najnowszym raporcie podsumowującym realizację celów Europejskiej Agendy Cyfrowej.

Z danych KE wynika, że w Polsce było 15 mln 829 tys. 209 aktywnych użytkowników mobilnego Internetu. 3 mln 185 tys. 253 z nich łączyło się z globalną siecią za pomocą modemów, a reszta z wykorzystaniem telefonów komórkowych i tabletów.

Dane zaprezentowane przez KE oznaczają, że niemal co trzecia karta SIM aktywna w polskich sieciach komórkowych w końcu ubiegłego roku wykorzystywana była do łączenia się z Internetem.

Pod względem liczby użytkowników mobilnego Internetu Polska jest na szóstym miejscu w Europie, a pod względem liczby użytkowników za pomocą modemów – na czwartym.

Pozycja Polski w europejskim rankingu pod względem penetracji jest jednak niższa. W przypadku mobilnego Internetu zajmujemy 12. pozycję, a w przypadku dostępu do niego za pomocą modemów – dziewiątą. Penetracja mobilnego Internetu w Polsce jest o 1,7 proc. niższa niż średnia europejska. W przypadku penetracji liczonej na podstawie liczby użytkowników modemów wyprzedzamy średnią europejską – wynosi 8,1 proc. – o 0,2 pkt proc.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja