jaka-komorka.pl

Reklama
-

Wt14072020

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Wydarzenia Przegląd Wczoraj, dziś, jutro

Nielimitowane 10 proc w Formule WWW sieci Play

graf.  Wojciech Markiewicz

Surfowanie po sieci, e-maile oraz korzystanie z komunikatorów stanowi jedynie 18 proc. ruchu generowanego przez użytkowników Internetu – wynika z dorocznego raportu „Cisco Visual Networking Index: Forecast and Methodology, 2011–2016”. Ta liczba pozwala oszacować atrakcyjność nowej oferty internetowej Play nazwanej Formuła WWW.

Przytoczona powyżej liczba pochodzi z raportu wydanego w maju 2012 roku i dotyczy zarówno prognoz na 2012, jak i na 2013 rok. Autorzy raportu są przekonani, że ruch generowany przez konsumentów w sieci internetowej – korzystających zarówno ze stacjonarnego dostępu do internetu, jak i z dostępu mobilnego (smartfony, tablety, komputery z modemami komórkowymi) – jest i będzie zdominowany przez dwie usługi: wymianę plików oraz streaming wideo. Ich zdaniem na te dwie usługi przypadać będzie aż 80 proc. ruchu.

Co to jest raport Cisco

Doroczny raport Cisco od lat jest podstawowym i niekwestionowanym źródłem informacji o ruchu w internecie, jak również prognoz dotyczących oczekiwanego ruchu i jego spodziewanej struktury.
W zaprezentowanej 6 lutego na blogu rzecznika Play ofercie Formuła WWW z opcji nielimitowanego internetu wyłączony jest zarówno streaming wideo, jak i wymiana plików. W sumie ofercie nie podlega ponad 80 proc. ruchu!

Co więcej oferta nie obejmuje też połączeń https, czyli np. ze stronami www. banków, internetowymi stronami poczty elektronicznej, a także z popularnym serwisem społecznościowym Facebook. Nie obejmuje także wysyłania danych oraz obsługi poczty. Tym samym w praktyce z owych 18 proc. robi się plus minus 10 proc. 

Można więc powiedzieć, że jest to produkt mający li tylko wartości marketingowe. Jego praktyczna wartość dla klienta jest znikoma.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja