Rosyjski multimiliarder planuje wejść na Polski rynek telekomunikacyjny

Roman Abramowicz inwestuje w Polsce

Roman Abramowicz jest rosyjskim oligarchą, który ma niezwykły zmysł do prowadzenia interesów. Zakupienie londyńskiego klubu piłkarskiego, Chelsea Londyn z której Rosjanin uczynił potężny klub który dwukrotnie sięgnął po triumf w elitarnej Champions League było tym momentem kiedy Romana Abramowicza poznali nawet ci których nie interesują zagadnienia biznesowe. Należy jednak wskazać, że inwestycja w Chelsea była jedynie spełnieniem marzeń o posiadaniu własnego klubu piłkarskiego, dodajmy drogą zabawką, na codzień biznesmen zajmuje się innymi interesami, od jakiegoś czasu próbuje z powodzeniem wejść na polski rynek.

Polska na drodze do rozwoju

Roman Abramowicz na polskim rynku próbuje zaistnieć już długi czas. Należy zaznaczyć, że prowadzenie biznesów nad Wisłą przez kogoś pokroju Romana Abramowicza to również szansa dla Polski na rozwój. W 2013r. Roman Abramowicz próbował wejść na nasz krajowy rynek z firmą telekomunikacyjną Truphone. Brytyjski operator Truphone którego właścicielem jest Roman Abramowicz jako pierwszy wyszedł z propozycją skorzystania w Polsce ze standardu eSim, który eliminuje konieczność używania tradycyjnej karty SIM. 

Inwestycje Romana Abramowicza w Polsce

Roman Abramowicz uznawany jest za pionka w grze o wpływy w Europie Zachodniej prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Jeszcze zanim rosyjski oligarcha wszedł ze spółką Truphone do Polski, właściciel większościowego pakietu akcji spółki Evraz, poprzez ISD wraz z Aliszerem Usmanowem kontrolował Hutę Częstochowa oraz Stocznię Gdańską. Stalowy magnat Roman Abramowicz inwestuje w Polsce, jak podała gazeta 'Wall Street Journal' prezydent Ukrainy Wołodymir Żeleński nalegał na to by administracja USA wstrzymała się z obejmowaniem sankcjami tego finansowego krezusa. W świetle artykułów 'Financial Times' Roman Abramowicz na polecenie prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina ma teraz do odegrania ważną rolę, ma być łącznikiem Rosji w relacjach z Ukrainą oraz z zachodem. Należy również bacznie obserwować rozwój Truphone, gdyż po tym jak się okazało że transakcja sfinalizowania sprzedaży tej firmy telekomunikacyjnej nie może zostać sfinalizowana ze względu na bezpieczeństwo narodowe, firma ta ma koncepcję dalszego dynamicznego rozwoju. 

Komentuj artykuł

13-12-2022 / Admin

Przegląd skutecznych strategii SMS w ecommerce

Prowadzenie skutecznych kampanii SMS to doskonały sposób na zwiększenie zaangażowania i zysków w ecommerce. Ch

Dalej #
13-12-2022 / Admin

Uwolnij swoją wyobraznię i twórz lepsze zdjęcia smartfonem

Uwolnienie wyobraźni i tworzenie lepszych zdjęć smartfonem może być łatwe, jeśli wykorzystasz wszystkie dostęp

Dalej #
13-12-2022 / Admin

Czy władza może kontrolować SMSy?

SMS stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej powszechnych narzędzi komunikacji między ludźmi. Korzy

Dalej #
13-12-2022 / Admin

Jak uzyskać dostęp do mobilnego internetu poza granicami kraju?

Zapewnienie dostępu do mobilnego internetu poza granicami kraju jest niezbędne dla wielu osób, którzy często p

Dalej #
24-08-2022 / Admin

Kilka powodów dlaczego powinieneś kupić najnowszy smartfon Nokia 925 - Z systemem Windows

Nokia Lumia 925 to fantastyczny smartfon, który łączy w sobie najwyższej jakości wzornictwo z prostotą i łatwo

Dalej #
10-08-2022 / Admin

W jaki sposób firmy telekomunikacyjne próbują zachęcić klientów do swojej usługi

Obecnie każdy posiada telefon komórkowy, więc nie jest to już towar luksusowy. Duża dostępność modeli oraz

Dalej #