jaka-komorka.pl

Reklama
-

N31052020

Aktualizacja:23.05.2017, 17:56

Back Jesteś tutaj: Powiedzieli Mówią nam... Operatorzy

Piotr Muszyński o budowie sieci

Piotr Muszyński

Piotr Muszyński wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Orange Polska mówi o koniecznych zmianach prawnych przy budowie światłowodowych sieci szerokopasmowych.

Większość wprowadzanych obecnie rozwiązań prawnych oraz administracyjnych zmierza do przyspieszenia i poprawy warunków realizacji programu Narodowego Planu Szerokopasmowego, w szczególności zapewnienia skutecznej współpracy pomiędzy podmiotami działającymi na rynku telekomunikacyjnym, administracją publiczną i władzami samorządowymi. 

Doświadczenia prowadzonych projektów inwestycyjnych (także w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych) wskazują na wiele wciąż nierozwiązanych kwestii praktycznych. Dobry przykład to przeskalowane wymagania dotyczące odsunięcia inwestycji telekomunikacyjnej od pasów dróg, czy podejmowane przez firmy budowlane próby przerzucania wystawionych przez nie gwarancji na drogi (zbudowane lub wyremontowane) na inwestorów budujących sieci telekomunikacyjne. 

W rzeczywistości inwestycja światłowodowa dotyka tylko w niewielkim zakresie poboczy dróg nie kolidujących z pasem jezdni. Brakuje też koordynacji realizowanych projektów w taki sposób, żeby osiągnąć efekt synergii. Konieczne są daleko idące zmiany dotyczące prawa drogi, wytycznych dla jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców w sprawie współpracy przy projektach dotyczących budowy infrastruktury telekomunikacyjnej, udostępniania sieci przesyłowych, prawa budowlanego, kanałów technologicznych na wiaduktach i mostach, obowiązku doprowadzenia sieci telekomunikacyjnej do budynków, inwestycji drogowych.

 

Sonda

Czy rozpoczęcie sprzedaży smartfonów Xiaomi w Polsce spowoduje:

Obniżenie ceny innych telefonów. - 28%
Nic nie zmieni... - 32%
Nie kupię chińskiego badziewia! - 20%
Co to jest Xiaomi? - 20%
The voting for this poll has ended

Obserwuj nas

 
Partner serwisu
baner_175x250
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja
Autopromocja