Jak poradzić sobie z mokrym telefonem: Porady dotyczące ratowania smartfona

Redakcja

20 grudnia, 2023
Kiedy jesteś na wycieczce lub na nartach, łatwo jest upuścić telefon lub zostawić go gdzieś. Możesz również znaleźć się z przemoczonym telefonem komórkowym, jeśli zostaniesz złapany w deszczu. I, spójrzmy prawdzie w oczy, nawet jeśli masz najlepsze wodoodporne etui, wypadki się zdarzają. Nawet jeśli uda Ci się uniknąć złapania w deszczu lub upuszczenia telefonu w kałuży, wciąż mogą zdarzyć się nieoczekiwane wypadki. Możesz pić i przypadkowo strącić telefon ze stołu. Twój przyjaciel może rozlać swój napój na ciebie i twoje urządzenie wpadnie do niego. Istnieje tak wiele sposobów, że telefon komórkowy może się zamoczyć i poza po prostu pobyt z dala od wody, nie ma wiele, że można zrobić, aby zapobiec temu, aby to się stało ponownie. Więc co zrobić, gdy to się dzieje do Ciebie? Spójrzmy na 4 proste kroki, aby uratować przemoczony telefon komórkowy i wrócić do komunikacji tak szybko, jak to możliwe:

Natychmiast wyłącz swój telefon

Natychmiastowe wyłączenie urządzenia to pierwszy krok do uratowania przemoczonego iphona. Im szybciej to zrobisz, tym mniej szkód zostanie wyrządzonych Twojemu telefonowi. Po wyłączeniu telefonu, zatrzyma on wszelki prąd przepływający przez telefon. To zatrzyma wszelkie uszkodzenia występujące podczas próby wysuszenia go. Jeśli nie wyłączyć telefon od razu i zamiast tego spróbować wysuszyć go z nim nadal włączony, prąd będzie nadal przepływać przez urządzenie, a to może spowodować więcej szkód. Im więcej czasu upłynie, gdy telefon jest włączony, tym więcej uszkodzeń wystąpi w urządzeniu i tym trudniej będzie je naprawić.

Osusz go ręcznikiem

Jeśli Twój telefon jest mokry, możesz użyć miękkiego ręcznika, aby go wysuszyć. Jeśli nie masz w pobliżu ręcznika, możesz również użyć papieru, aby zrobić to samo. Ręczniki papierowe są do tego najlepsze, ponieważ papier z recyklingu jest mniej prawdopodobne, aby uszkodzić swoje urządzenie. Uważaj, aby nie wytrzeć go zbyt mocno, choć. Nie chcesz stosować zbyt dużego nacisku i uszkodzić żadnego z układów scalonych wewnątrz telefonu. Ważne jest, aby wysuszyć telefon tak szybko, jak to możliwe. Im dłużej urządzenie pozostaje pod wodą, tym więcej szkód powstanie w wyniku tego działania. Wysusz swój telefon jak najszybciej, a będziesz miał duże szanse na jego uratowanie.

Użyj ryżu, by go dalej suszyć

Jeśli Twój telefon jest mokry, istnieje szansa, że woda znalazła się w środku. Może to spowodować uszkodzenie systemu wewnątrz telefonu i sprawić, że nie będzie on działał. Jeśli woda dostała się do środka przez port ładowania, może uszkodzić układy wewnątrz. Może to spowodować przegrzanie urządzenia, a nawet jego zapalenie się. Jeśli woda dostanie się do głośnika, może to spowodować, że telefon będzie brzmiał niewyraźnie lub nie będzie działał w ogóle. Jeśli woda dostanie się do mikrofonu, nie będzie można używać telefonu do takich rzeczy jak rozmowy telefoniczne czy wideorozmowy. Jeśli zauważysz, że Twój telefon nie działa prawidłowo po zamoczeniu, istnieje prawdopodobieństwo, że woda dostała się do jego wnętrza. Aby go wysuszyć, włóż telefon do woreczka z ryżem. Ryż wchłonie wszelką wilgoć, która znajduje się wewnątrz telefonu. Pomoże to zapewnić, że twoje urządzenie jest w pełni suche. Może to pomóc w zapobieganiu wszelkim uszkodzeniom, które mogły zostać spowodowane przez wodę.

Zabierz go do lokalnego serwisu telefonów

Jeśli zastosowałeś się do wszystkich powyższych kroków, ale Twój telefon nadal nie działa, czas zabrać go do punktu naprawczego. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zastosowałeś się do powyższych wskazówek, a Twój telefon nadal nie działa prawidłowo. Jeśli próbowałeś już kilku środków osuszających lub umieściłeś telefon w woreczku z ryżem i nadal nie działa, to prawdopodobnie wewnątrz niego jest więcej uszkodzeń i być może trzeba będzie zabrać go do warsztatu. Oprócz wykonywania tych czynności, pamiętaj, aby również unikać korzystania z telefonu, gdy jest on mokry. To prawdopodobnie spowoduje dalsze uszkodzenia i istnieje szansa, że możesz się porazić prądem podczas korzystania z niego.

Polecane: