Zobaczcie jak radzi sobie Nokia Lumia 925 w trybie nocnego aparatu

Redakcja

17 grudnia, 2023

Smartfony są przydatne do organizowania swojego życia, pozostawania w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną i nie tylko. Ale jedną z najważniejszych cech jest ich aparat. Te kieszonkowe urządzenia są w stanie robić wspaniałe zdjęcia, które na zawsze uwieczniają daną chwilę. Wszyscy widzieliśmy te uderzające obrazy ze smartfonów – doskonałe krajobrazy, wybitne zbliżenia lub przyjemne portrety. Na tym jednak nie koniec: z aparatem w smartfonie można zrobić jeszcze więcej. W tym artykule testujemy możliwości popularnych smartfonów Lumia w słabym świetle – Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 920 i Nokia Lumia 928. Testy przeprowadzono w nocy, aby zasymulować rzeczywiste warunki, w których zrobisz zdjęcie znajomemu lub członkowi rodziny po wyjściu na kolację lub drinka.

Nokia Lumia 925 – czy warto ją kupić?

Nokia Lumia 925 to świetny smartfon z wieloma funkcjami, w tym fantastycznym aparatem. Jest to jeden z najlepszych na rynku aparatów do pracy w słabym świetle i jest godnym następcą modelu Nokia 928 z nieco niższą ceną. Aparat w obu smartfonach działa świetnie i robi świetne zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Jedynym minusem Lumii 925 jest mniejszy rozmiar ekranu, ale jeśli nie zależy Ci na rozmiarze, to jest to świetna opcja. Jeśli szukasz czegoś jeszcze bardziej zaawansowanego, polecamy model Nokia Lumia 1020, który jest najlepszym aparatem w smartfonie na rynku. Posiada aparat o rozdzielczości 41 MP, który może robić niesamowite zdjęcia i filmy, a dzięki optycznej stabilizacji obrazu może tworzyć wyraźne obrazy nawet wtedy, gdy używasz ręcznego statywu.

Co to jest Low Light Photography?

Fotografia przy słabym oświetleniu to zdjęcie wykonane w pomieszczeniach, w nocy lub w innej sytuacji, gdy nie ma wystarczającej ilości światła, aby widzieć prawidłowo. Możesz użyć fotografii przy słabym oświetleniu, aby stworzyć interesujące obrazy z artystycznym akcentem, stworzyć romantyczny nastrój lub pokazać piękno rzeczy, które są zwykle pomijane w świetle dziennym. Ważne jest nie tylko, aby mieć wystarczającą ilość światła w momencie robienia zdjęcia, ale musisz mieć odpowiednią ilość światła, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli światło jest zbyt słabe, może to spowodować nieatrakcyjne zdjęcie z rozmytymi cieniami i słabym odwzorowaniem kolorów. Aby uniknąć tych problemów, można użyć statywu do stabilizacji aparatu, dłużej trzymać otwartą migawkę lub zwiększyć ilość światła.

Która Nokia Lumia ma najlepszy aparat do zdjęć w słabym świetle?

Wszystkie trzy smartfony, które testowaliśmy, mają doskonałe aparaty ze świetnymi czujnikami obrazu, genialnymi obiektywami i szerokim zakresem ustawień zapewniających doskonałe zdjęcia za każdym razem. Główną różnicą między tymi smartfonami jest ich rozmiar. Model 925 jest największy z całej trójki, a 920 jest najmniejszy; 928 mieści się pomiędzy nimi. Model 920 ma czujnik PureView o wielkości 1/3 cala, a pozostałe dwa mają czujnik o wielkości 1/3 cala. 925 ma również znacznie szybszą przysłonę f/2.0 i większy rozmiar czujnika, który pozwala na przepuszczenie większej ilości światła przez obiektyw, więc dobrze radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia.

Prezentacja możliwości telefonu

Zobaczcie poniższy filmik ukazujący potęge trybu nocnego w telefonie Nokia Lumia 925:

Polecane: