Internet LTE: Plusy i minusy oraz czynniki krytyczne, które należy wziąć pod uwagę

Redakcja

21 grudnia, 2023

Tak, możesz użyć swojego tabletu lub smartfona, aby połączyć się z Internetem w sieci LTE. W rzeczywistości urządzenia te są często doskonałym sposobem na uzyskanie dostępu do Internetu za pomocą LTE. Ten szybszy standard bezprzewodowy czwartej generacji szybko staje się coraz bardziej powszechny na całym świecie. Jeśli nie jesteś pewien, co to wszystko oznacza, nie martw się! Ten wpis na blogu jest po to, aby dać Ci proste wyjaśnienie, czym jest technologia LTE i jak może pomóc Ci w przyszłości uzyskać dostęp do Internetu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach połączenia LTE, jak działa LTE i jaki wpływ może mieć na Twoje domowe łącze internetowe.

Jak działa połączenie internetowe LTE?

Istnieją dwa sposoby, w jakie LTE może połączyć się z Internetem. Najpopularniejszym sposobem jest połączenie z siecią LTE dostarczaną przez Twojego dostawcę usług komórkowych. Korzystając z tego połączenia sieciowego, Twój smartfon lub tablet będzie mógł łączyć się z Internetem tak jak normalnie. Jest to w zasadzie bezprzewodowa wersja standardowego przewodowego połączenia Ethernet. Drugim sposobem na uzyskanie połączenia z Internetem za pośrednictwem LTE jest skonfigurowanie bezprzewodowego hotspotu. W tej metodzie urządzenie mobilne łączy się z siecią LTE, a następnie dzieli swoje połączenie z innymi urządzeniami w okolicy. Urządzenia podłączone do hotspotu mają jednak ograniczoną przepustowość, więc nie mogą uzyskać tak szybkiego połączenia z Internetem, jak w przypadku podłączenia bezpośrednio do sieci LTE.

Korzyści i wady z połączenia LTE

Szybszy Internet, zwłaszcza jeśli chodzi o wysyłanie i pobieranie plików. Mniej zerwanych połączeń i lepsza niezawodność sieci, ponieważ sieci LTE mają niższy wskaźnik zrzutów niż sieci 3G. Możliwość wykonywania połączeń głosowych przy użyciu sieci LTE, choć zależy to od usługi, z której korzystasz. Obsługa większej liczby urządzeń z dostępem do Internetu, takich jak inteligentne urządzenia, samochody z wbudowanymi modemami LTE i inne. Są również wady połączenia LTE. Jest droższe niż korzystanie z połączenia 3G. Trudniej uzyskać zasięg LTE na obszarach wiejskich ze względu na mniejszą liczbę wież w obszarach zasięgu. Połączenia LTE są często związane z limitami danych. Jeśli przekroczysz miesięczny limit danych, możesz być zmuszony do uiszczenia dodatkowych opłat.

Czy powinieneś zaopatrzyć się w internet LTE?

Jeśli nie przeszkadza Ci wyższy koszt i wolniejsze prędkości danych połączenia LTE, to tak, powinieneś je zdobyć. W rzeczywistości LTE jest jedynym ze standardów 4G, który będzie nadal dostępny w przyszłości, gdy sieci 3G zostaną wyłączone. LTE to dobry wybór dla osób, które nie mają w domu połączenia z Internetem. Korzystając z LTE, można połączyć się z Internetem wszędzie tam, gdzie w pobliżu znajduje się wieża komórkowa LTE. Jest to pomocne, jeśli musisz podróżować do miejsc, gdzie nie ma żadnych dostawców Internetu w okolicy, lub jeśli jesteś poza zasięgiem domowego połączenia internetowego. Jeśli jednak masz połączenie internetowe w domu, możesz rozważyć zakup routera LTE. W ten sposób można udostępnić połączenie LTE innym urządzeniom poprzez WiFi, w tym komputerom, tabletom i smartfonom.

Polecane: